Heitliku ilma ja värskelt kehtima hakanud uute koroonapiirangute kiuste ei jäänud tänavune Peetri laadapäev – seekord juba üheteistkümnes – siiski pidamata. Piirangute tõttu tuli kava küll tublisti kärpida, ära jäi kavandatud Ska Faktori kontsert ja meelelahutusprogramm, aga osalejad ei lasknud end erakordsetest oludest heidutada ja päev sai igati meeleolukas.

Kauplejaid oli üle ootuste palju ja vihmasabinate vahel ei jäänud ka külastajad tulemata. Rõõm on näha, et ehedale kohalikule ja kodumaisele toodangule jagub nii pakkujaid kui soovijaid, ja igal aastal on kauplejate seas nii vanu tuttavaid kui uusi üllatajaid. Kauplejate seas oli kohalikke tootjaid ja käsitöömeistreid, aga ka müüjaid Pärnumaalt, Saaremaalt, Tartumaalt ja mujalt. Müüjate muljed laadast olid valdavalt positiivsed: meie kandi rahvas on sõbralikud suhtlejad ja head ostjad. Laat sünnib osaliste koostöös ja on nende nägu. Peetri laada korraldaja, Peetri Seltsi eriline tänu kuulub laata toetanud ettevõtetele ja vabatahtlikele.

Peetri Seltsi tegevuse suurtoetajad, kes kogukonnaüritustele õla alla pannud, on OÜ Parkli HL hr. Heino Liivak ja OÜ Peetri Minilaod hr. Toomas Kirss. Igal aastal on korraldajaid elektrivarustusega aidanud perekond Kivimaa. Laada õnneloosikasti panustasid oma toodetega mitukümmend kohalikku ettevõtet: DAW Baltica Eesti filiaal, Gasell OÜ, Intrac Eesti AS, VBH Estonia OÜ, Würth AS, Möller Auto Ülemiste, Uksed Lukud OÜ, Tenniseakadeemia MTÜ, Saaremaa Lihatööstus OÜ, Coffeepeople OÜ, Forss OÜ, Berrichi/Furcella OÜ, Pharma Nord Eesti OÜ, Värska Vesi AS, Startlan OÜ, Rosena DK OÜ.

Peetris aktiivselt tegutsemist alustanud Vorstiabi eestvedaja Toomas Viidebaum toetas muheda päevajuhtimise ja õnneloosi üllatusauhindadega.

Teie koostöövaim ja pealehakkamine on see, mis annab aasta-aastalt indu jätkata vabatahtliku tööga.

Peetri Laadapäev 2021


Augusti lõpus avasid üheks päikseliseks pühapäevaks uksed ka Peetri kodukohvikud. Kohvikuid sai kokku veerandsada, kõik väga eriilmelised ja värvikad. Oli neid, kus lisaks hõrgutavale kõhutäiele pakuti ka mitmesugust meelelahutust ja tegevusi nii suurtele kui väikestele. Kohalikud elanikud on kodukohvikute päeva hästi omaks võtnud: Peetri oli rahvast täis, jalutati nii perekonniti kui sõpradega, oli näha, et inimesed võtsid aega, et kodukandis ringi kõndida ja astuda kohvikust kohvikusse. Usume, et nii mõnigi sattus piirkonda, kuhu igapäevane tee ei vii, ja sai kodukohaga rohkem tuttavaks. Aitäh teile kõigile, kes te Peetri kandi ettevõtmistes ühel või teistel moel osaledes need omaks ja mõnusaks teete!

Suur tänu, hoidkem üksteist, ja rõõmsate kohtumisteni!
Peetri Selts

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes