27. aprill toimub igakevadiseks traditsiooniks muutunud ohtlike jäätmete kogumisring. Kogumisringi käigus peatub OÜ BAO Ohtlikud jäätmed furgoonveok järgnevates peatumispaikades:

9.00 – 9.30 Peetris, Mõigu ja Heki tee ristmikul
10.00 – 10.30 Peetris, Mõigus, Kaabli tn garaažide ees;

Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises on: kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskeid metalle sisaldavad patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

10. mail korraldab Rae vallavalitsus koostöös MTÜga EES-Ringlus kodumajapidamises tekkinud vanade kodumasinate tasuta kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse käitluskeskustesse.

Kuidas kogumiskampaania toimub?
1) Helistage või kirjutage aprillikuu jooksul Rae vallavalitsusse (tel 6 056 781 või 6 056 750, ege.kibuspuu@rae.ee või info@rae.ee) ja andke teada:
 ees- ja perenimi
 täpne aadress, kus elektroonikajäätmed asuvad
 kontakttelefon (teavitame Teid kogumisauto orienteeruvast saabumisajast)
 seadmete tüüp ja kogus (nt külmik 1 tk, TV 1 tk jne.).

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteeruvast kogumisauto Teie juurde saabumise ajast kogumispäeval. Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele järele Teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta.

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid millel saba taga või patarei sees, sh. ka päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve- Elektroonikajäätmed ei pea töökorras olema. Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

22. aprill – 3. mai on võimalik registreerida tasuta haljastusjäätmete äraviimisele Rae vallast. Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune ja minimaalse suurusega 100 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale ning anda asukohast teada helistades numbril 6056 781, 6056 750 või kirjutada ege.kibuspuu@rae.ee, info@rae.ee
Kottide äravedu toimub 2 nädala jooksul alates 6. maist. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede ära ei viida.
MTÜ Eesti Rehviliit võtab Rae vallas tasuta vanu rehve vastu reedeti kell 10-16 Jüri alevikus, Mõisa tee 5 (Helenart OÜ). Täiendavat infot teiste kogumiskohtade kohta saab MTÜ Eesti Rehviliit kodulehelt www.rehviliit.ee
4. mail kella 10-14 saab tasuta ära anda lehtklaasi. Kogumiskonteinerid asuvad Jüri alevik: Suve 7A hoovis ja Vaida alevikus Vana-Tartu mnt 37 maja vastas Hoidla tee ääres. Täiendavat informatsiooni saab kontaktnumbril 53328715 (Ülo).
Humana kauplustes algas taas rõivakogumiskampaania „Kapid korda!“, mis pakub inimestele võimaluse oma seismajäänud riided taaskasutusse suunata. Oodatud on terved ja puhtad riided, jalatsid, aksessuaarid, mänguasjad ja kodutekstiil. Humana Eesti rõivakogumiskampaanias saab osaleda 11. mail 2013 ka Rae vallas. Kampaania käigus peatab Humana Eesti väikebuss järgnevates peatuspaikades: kell 10-13 Jüri alevikus , Rae vallamaja taga asuvas parkas

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes