Laupäeval, 28. augustil, toimus Karla külas heinamaal järjekordne Rae valla küladepäev, sedapuhku siis juba seitsmes. Alustati pärastlõunal ja lõppes üritus alles hilisõhtul. Rahvast oli siiski valla suuruse kohta suhteliselt vähe, mõned asulad olidki esindamata ja paljud olid võistlustel esindamata, kuid seevastu oli külalisi ka väljastpoolt valda, isegi Lõuna-Eestist. Peetri esindajaid ka kahjuks palju polnud, kuid Peetri oli võimsalt esindatud hoopis teisipidi – kohal oli Peetri Kõrts pakkudes süüa-juua igale maitsele. Lisaks grillroogadele ja jookidele sai osta platsi pealt veel ka jäätist, suhkruvatti, mett.

Pärast lipu heiskamist lausus tervitussõnad vallavanem Veigo Gutmann. Endine külaliikumise juht Ado Sepa õiendas oma vana võla külavanemate ees ning jagas kohalolnud külavanematele kätte aurahad. Sõna sai ka korraldaja Karla küla külavanem Haimur Puks. Tema mõtteid jätkas ajaloolasest IRL esimees ja Riigikogu liige Mart Laar, kes rääkis Karla küla piirkonna ajaloost. Nupukamad said aru, et eks Mart Laar oli üritusel teatud tagamõttega.

Kuni rahvas moodustas võistkondi, tegi kontserdiotsa lahti meesteansambel “Kuldne õhtupäike”.

Võistluste avalöök oli külavanemate või küla esindajate võistlus kriketis. Seejärel oli teatevõistlus kotijooksus ja hoota kaugushüppes. Teatevõistlus pinksipalli viskamises ei olnudki nii lihtne päris karmide reeglite ja samas tugeva küljetuule tõttu – rajalt välja lennanud pall tähendas null punkti. Peetrit esindas võistlustel ja tõi kastanid tulest välja endine külavanem Vigo Kumari ja tema moodustatud tiim.  Vahepeal said kõik soovijad tasuta maitsvat suppi süüa ning seejärel võistlused jätkusid.

Üllatusvõistluse jaoks jagati igale külale purk, kuhu tuli siis 10 minuti jooksul koguda võimalikult suur hulk (tüki mõttes) elajaid – putukaid, roomajaid jms. Peetri küla tiim koondus valdavalt Peetri Kõrtsu lähedusse, kus sai kõik magusaid saiakesi ründavad herilased “rajalt maha võetud” ning läheduses leidus üks tagasihoidlik sipelgapesa, kust terava silma ja osavate näppude abil nii mõnedki isendid purki said pistetud. Kõikide külade purke kiirelt visuaalselt vaadeldes koosneski põhiline kontingent purkides nii kiletiivalistest kui ka tiivututest sitikatest-putukatest ja tigudest. Korraldajatel oli ilmselt päris huvitav seda loomaaeda lahti harutada ja kokku loendada – mõned neist olid ju veel ka elus. Hoidsime hinge kinni, et loomakaitsjad vahepeal kohale ei jõua ;-) Vahepeal pakuti ka teine ring tasuta suppi – see oli meeldiv üllatus.

Viktoriini jaoks hargneti laudkondadesse ning kuulati tähelepanelikult küsimusi, mis olid nii ürituse toimumiskoha kui ka valla mineviku kui ka oleviku kohta.

Tegevust jätkus ka väiksematele, kelle jaoks oli platsil oma nurk. Väga populaarsed olid kolm batuuti, mis olid pidevalt lapsi täis, isegi vahepeal üle normi. Tagapool telgis said lapsed omale näomaalingu teha. Lastele korraldati ka mitmeid võistlusi ja keegi ei jäänud ka auhinnast ilma.

Õhtu jätkus vabamas vormis ansambli “Vanaviisi” saatel. Kuuldavasti on see küladepäeva ajaloos esimene kord, kui esinejaks on 100% elava muusika bänd (so ilma süntesaatori tümpsuta).

Esimesel bändi vaheajal tehti teatavaks ka päeva rassimiste tulemused. Küladepäevad võitis Vaskjala küla. Kuna Vaskjala on juba küladepäeva korraldanud, siis seda võimalust niipea teist korda ei anta, mistõttu Rae Valla Aleviku ja Külavanemate Seltsi juhatuse esimees Taivo Laherand kuulutas välja järgmise aasta küladepäeva korraldajaks teiseks jäänud Järveküla. Seega järgmine küladepäev toimub meie kandis, mis annab ehk lootust, et peetrikaid on järgmisel aastal rohkem kohal.

Kauaoodatud hetk oli käes, kui külavanem Haimur süütas lõpuks lõkke. Tõsi, ilm oli selleks ajaks juba üsna jahedaks muutunud ja soojusallikas kulus marjaks ära. Lõkke turvamiseks oli eelnevalt kohale kutsutud ka päästekomando koos moodsa päästeauto Scania’ga. Päästeauto kujunes aga omaette vaatamisväärsuseks, seda eriti laste seas. Lapsed said ka päästeautos istuda. Samuti uudistas rahvas auto tagaosa lahtivõetud luukide tagust, mis täpsemalt päästeauto varustusse kuulub. Pealtvaatajatel õnnestus seekord näha ebatavalist vaatepilti, kui päästetöötajad aitasid lõkke süütamisele kaasa – tavapäraselt nähakse neid vastupidises olukorras ehk tule kustutamisel. Eks nad ise ka ühmasid, et sellepärast neil niipalju aega tule süütamise peale lähebki, et harjunud neid rohkem kustutama.

Järgmisel bändi vaheajal esines rahvatantsurühm “Sukad ja tagid”, kes oma viimase tantsuga vedasid palju rahvast tantsima. Nii sai seegi naha soojaks, kes veel polnud tantsupõrandale jõudnud. Rühma juhendaja Linda Pihu kutsuski oma jutu sees rahvast “tantsuerakonda” astuma :-)

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli ilus ja päikesepaisteline päev, mis oli kenasti korraldajate poolt ära sisustatud nii suurtele kui väikestele. Päeva juht oli ka asjalik ning andis pidevalt ülevaadet toimuvast ja saabuvast.

Suurimad tänud Haimurile ja tema meeskonnale toreda küladepäeva korraldamise eest!

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes