Nüüd on siis käes aeg, mil tublimatel kevadised koristustööd täies hoos. Mida teha sellega, mis majapidamises suurpuhastuse käigus üle jääb?

Ohtlike jäätmete kogumisring toimub 28. aprillil. Kogumisringi käigus peatub OÜ Kesto buss järgnevates peatumispaikades:

09.00 – 09.30 PEETRI ALEVIKUS, Mõigu ja Heki tee ristmikul
10.00 – 10.30 MÕIGUS, Kaabli tn garaažide ees;

Sõidugraafiku koostamisel on jäetud teatud reservi ka erakorraliste peatuste või kõrvalepõigete tegemiseks.
Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises on: kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskeid metalle sisaldavad patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

Vanade kodumasinate kogumiskampaania

Rae Vallavalitsus korraldab koostöös MTÜ-ga Eesti Elektroonikaromu 11. mail kodumajapidamises tekkinud elektroonikajäätmete (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse käitluskeskustesse.

Et oma elektroonikaromust lahti saada, tuleb:
1) Helistada või kirjutada aprillikuu jooksul Rae Vallavalitsusse (tel 6 056 781 või 6 056 750, ege.kibuspuu@rae.ee või info@rae.ee) ja andke teada:
 Ees- ja perenimi
 Täpne aadress, kus elektroonikajäätmed asuvad
 Kontakttelefon (teavitame Teid kogumisauto orienteeruvast saabumisajast)
 Seadmete tüüp ja kogus (nt külmik 1 tk, TV 1 tk jne.)

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteeruvast kogumisauto Teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele järele Teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta.

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid, millel saba taga või patarei sees, sh. ka päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms.).

Haljastusjäätmete kogumine

Ajavahemikul 23 aprill – 04. mai on võimalik registreerida tasuta haljastusjäätmete äraviimisele Rae vallast.
Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune ja minimaalse suurusega 100 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale ning anda asukohast teada helistades numbril 6056 781, 6056 750 või kirjutada ege.kibuspuu@rae.ee, info@rae.ee

Kottide äravedu toimub 2 nädala jooksul alates 07. maist. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede ära ei viida.

Vanad rehvid
MTÜ Eesti Rehviliit võtab Rae vallas tasuta vanarehve vastu reedeti kell 10-16 Jüri alevikus, Mõisa tee 5 (Helenart OÜ). Täiendavat infot teiste kogumiskohtade kohta saab MTÜ Eesti Rehviliit kodulehelt www.rehviliit.ee
Lehtklaasi äraandmine
Rae Vallavalitsuse poole on korduvalt pöördutud uurimaks võimalusi vanade kasvuhooneklaaside äraandmiseks. Esmakordselt sellel aastal saavad elanikud tasuta laupäeval 05. mail kell 10-13 lehtklaasi ära anda järgnevates asukohtades:
1. Jüri alevik: Suve 7A hoovis
2. Vaida alevik: Vana-Tartu mnt 37 maja vastas Hoidla tee ääres
3. Lagedi alevik: Jüri tee ääres, bussi nr 125 lõpp-peatus
Täiendavat informatsiooni saab kontaktnumbril 53328715 (Ülo).

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes