Lähiajal on tulemas mitmeid ettevõtmisi, kuhu oled oodatud osalema:
Peetri aleviku üldkoosolek  toimub  juba järgmisel neljapäeval 18.aprillil, algusega 19.00 Peetri koolimajas. Päevakavas on ülevaade 2018 tehtust ja 2019 plaanid. Küsimustele vastavad vallavalitsuse esindajad. Et iga küsimus saaks vastuse just õigelt inimeselt, siis palun küsimused ette saata  e-posti vanem@peetri hiljemalt 16.aprilliks.
Südamekuu raames toimub 28. aprillil juba traditsiooniks saanud jalgrattamatk. Start antakse Peetri kooli eest kell 11.00, täpne marsruut selgub lähiajal ja sõltub pisut ilmast ja teeoludest.

“Teeme ära” talgupäev toimub  4.mail 10.00-14.00. Plaan on teha Peetri puhtaks talve jooksul kogunenud prügist. Töökindaid ja prügikotte jagame kell 10.00 Peetri kooli ees. Talgutele registreeruda saab siin: http://talgud.teemeara.ee/events/heakorratalgud-peetri-alevikus-6

Ja nüüd info jäätmetest: 
 
Tasuta haljastusjäätmete kogumisring. 
Kevadel korraldab Rae vald tiheasustusaladel lehtede ja okste kogumisringi. Lehtede ja okste äraandmiseks tuleb registreerida tuleb hiljemalt 18. aprilliks helistades numbril 605 6781, 605 6750 või kirjutades ege.kibuspuu@rae.ee. Teatada tuleb oma nimi, kontakttelefon, aadress ja kottide arv ning suurus. Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune, maksimaalse suurusega 150 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede ära ei viida. Kottide äravedu algab 22. aprilli hommikul ning selleks ajaks peavad kotid olema aia taha tõstetud.
 
Ohtlike jäätmete kogumisring

27. aprillil 2019 toimub igakevadiseks traditsiooniks muutunud ohtlike jäätmete kogumisring, mille käigus peatub ohtlike jäätmete furgoonveok järgnevates peatumispaikades:

09.00–09.30 Peetris, Mõigu ja Heki tee ristmikul

10.00–10.30 Mõigus, Kaabli tn garaažide ees

11.00–11.30 Assakul, Järve tee 4 ees

Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises on vanad ravimid, kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, säästupirnid, päevavalguslambid, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

Ohtlikke jäätmeid võetakse vastu tasuta.

Suurjäätmete kogumine

Suurjäätmed on vanamööbel, diivanid, toolid, lauad, kapid, vaibad jms suuremõõtmeline jääde, mis ei mahu oma mõõtmete või kaalu tõttu konteinerisse. Alates 01.01.2017 viib AS Eesti Keskkonnateenused suurjäätmed tasuta ära.

Suurjäätmete alla ei klassifitseeru ehituspraht, igasugune ehituse või lammutuse tegevusel tekkinud jäätmed (aknaraamid, betoon, tellised, kips, keraamika jm). Samuti ei klassifitseeru suurjäätmetena elektroonikajäätmed (külmikud, pliidid, pesumasinad jm).

Suurjäätmete vedu saab tellida AS Eesti Keskkonnateenused aadressilt tallinn@keskkonnateenused.ee, telefonilt 640 0800 või infotelefonilt 1919.

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes