2012. aasta sügisest on Peetri kooli saal kodusaaliks võrkpalli esiliiga meeskonnale Liider, mille üks juhtmängijatest ja peatreener on Kaarel Kais – kuuekordne eesti meister rannavõrkpallis. Rae Sõnumite toimetaja Signe Heiberg küsis Kaarlilt mõned küsimused.
Mida teie võistkond endast kujutab ja kuidas sattusite treenima Peetrisse?
Võistkonda nimetaks eelkõige sõpruskonnaks, keda ühendab tahtmine oma meelisalaga põhitöö kõrvalt võistlustasemel tegeleda. Mina liitusin võistkonnaga aastal 2004, kui kolisin Tallinnasse. Sellest ajast on meil igal aastal mõni mees tulnud juurde ja mõni lahkunud, kuid põhituumik on jäänud samaks. Oleme esiliiga võitnud kahel korral ja medalile jõudnud peaaegu kõigil hooaegadel. Paljud meist on nooremana mänginud võrkpalli vähemalt Eesti meistriliiga tasemel. Saavutuste poolest kõige nimekam on kindlasti Jaanus Lillepuu, kes on mänginud nii Nõukogude Liidu koondises kui Itaalia tippliigas. Ehkki sel kevadel täitub tal 50 eluaastat, on ta oma kogemuste ja tarkusega võistkonnale hindamatuks abiks ka täna. Võistkonna liikmete keskmine vanus on üle 35 aasta, mis on konkurentsitult esiliiga kõrgeim, aga oleme heas füüsilises vormis ja noorematel vastastel ei ole meiega kerge. Tõele au andes värbasime siiski sel hooajal ka mõned alla 30-aastased mängijad, kes on sulandunud väga hästi ja lisavad meeskonnale füüsilist võimsust.
Peetrisse sattusime treenima nii, et kaotasime oma varasema kodusaali Laagris, mistõttu hooaeg 2011/2012 jäi meil üldse vahele. Ise mängisin eelmise hooaja konkureerivas esiliiga meeskonnas TTÜ/Kiili, kuid eelmisel sügisel otsustasime siiski vana Liidri meeskonna uuesti kokku panna ja asusime otsima saali treeninguteks ja kodumängudeks. Kuna elan ise Peetris koolimajast mõnesaja meetri kaugusel, oli loogiliseks sammuks uurida ka siinseid võimalusi. Õnneks leiduski veel vabu aegu ja nii sai otsus tehtud. Pealegi on Rae valla elanikke meie mängijate hulgas rohkemgi.
Kuidas on seni läinud ja millised on hooaja eesmärgid?
Veebruaris lõppes liigas põhiturniir, mille lõpetasime kümne meeskonna hulgas teise kohaga, jäädes esimeseks tulnud Eesti Maaülikoolist vaid ühe punkti kaugusele ja edestades kolmandana lõpetanud TTÜ/Kiilit, naabervallas treenivat tugevat võistkonda, kes on alati üks favoriite esiliiga võidule. Konkurents esiliigas on tihe ja sellise tulemusega võib rahule jääda. Olen kuulnud, et võrkpalliga kursis olevaid kõrvaltvaatajaid meie edu üllatab, kuna arvatakse, et peaksime võimsuse poolest noorematele konkurentidele alla jääma. Neile tuletaks meelde vana tõde, et võrkpalli mängitakse kätega, aga võidetakse peaga. Meie trumbid on hea koostöö, hea meeskonnavaim ja hingestatus. Mängime ainult selle pärast, et see meile meeldib ja nautida on võimalik üksnes head mängu. Sellepärast anname alati endast maksimumi ega lepi vähemaga.
Hooaja eesmärke ei ole me endale väga konkreetselt seadnud. Teame, et me ei ole kindlasti liiga peafavoriidid, samas ei pea aga ka ühtki konkurenti kartma. Isiklikult arvan, et tulemus alla kolmanda koha oleks pettumus.
Millal saab teid mängimas näha?
Järgmine kodumäng Peetri koolis on veerandfinaal 3. märtsil kl 11:30, vastaseks Audentes/Eesti noortekoondis. Kui kõik läheb ootuspäraselt, siis 10. märtsil kl 11:30 mängime poolfinaali kodumängu, tõenäoline vastane on TTÜ/Kiili. Finaalid ja kolmanda koha mängud toimuvad märtsi viimasel nädalavahetusel.

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes