22.augustil toimusid Kadaka külas järjekorras juba kuuendad Külapäevad. Ühtlasti tähistati selle sündmusega kümnendat külaliikumise aastapäeva. Olgu sissejuhatuseks öeldud, et korraldajad said suurepäraselt hakkama nii ettevalmistuse kui ka päeva läbiviimisega. Sündmus algas plaanipäraselt kell 13 pidulike avakõnedega. Sõna said vallavanem hr Uukkivi, külaliikumise kuraator hr Sepa ja imekaunis Kadaka küla külavanem Marju. Ringis ümber lipuväljaku oli asetatud kutsuvad külanimed. Nii mõnegi küla nimesilt jäi sootuks kurvalt üksi. Eesti suurima küla Peetri sildi taha kogunes kuus head külameest-naist. Heisati lipud ja tegus päev võis alata.

Mõõtu võeti kokku neljal võistkondlikul alal. Heinapallivõistlus, pakuvõistlus, tuletõrje võistlus ja mälumäng. Kui nägin heinapallirivi, millest tuli üle hüpata, siis esimene reaktsioon oli ehmatav. Tekkis isegi pisike kartus, hoolimata keskmisest sportlikust ettevalmistusest, ei suuda ma üle küll karata. Nojah, selgus, et ronida tohib ka. Ja tagantjärele tarkus ütleb, et peamine oli lõbu selle ettevõtmise (tegelikult kogu päeva) juures- polnud teiste külade naisedki imehüppajad :). Peetri võistkonnal tekkis hoopis tõsisem probleem- võistkonnas pidi olema 3 naist, 3 meest. Selleks hetkeks oli Peetrist kohal vaid 4 inimest. Nagu vanasõnagi ütleb- kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Appi tuli läbirääkimisoskus- me laenasime teistest küladest võistkonnakaaslasi. Sügav tänukummardus koostöö eest neile, kes ei pidanud end tähtsaks volikogu liikmeks (Priit Limu külast), vallaametnikuks (Meelis Veskitaguselt) ja vallavanemaks (Raivo Aavikult). Peetri võistkonda aitas ka Pildikülast Ljudmilla, Järvekülast Urmas ja tuletõrjevõistluseks laenasime ühe lapse keda kanderaamil tassida.Organiseeritud oli terve hulk individuaalvõistlusi ja lastele jätkus mässamist batuutidel ja spordiplatsil.

Silmailu pakkusid rahvatantsijad. Jüri tantsijad Linda Pihu juhtimisel esitasid terve programmi, õhtu edenedes keerutasid jalga ka rahvatantsijad Viljandimaalt, line-tantsu õppisid kõik soovijad. Laulu lõid soliidsed härrasmehed, samas ka kohalikud noored neiud. Küladepäev ühendas kõiki- noori ja vanu, naisi ja mehi. Külavanemate võistlus oli äärmiselt agronoomiline- pisikestesse kotikestesse oli pistetud erinevaid seemneterasid. Pidi määrama, millise kõrrelise seemnetega tegemist. Küladele anti varem ka kodutöö- teha mingi asi, ese, luuletus vms, mida saab eksponeerida ja mis sisaldaks sõna `kadakas`. Kohalolnud peetrikate arvates oli nutikaim taies Patika küla valmistatud `Kadaka küla külavanema rahva kokkukutsumise kepp`. Kadakase toki külge kinnitatud kuljused pidavat mõjuma usinale ja virgale külaelanikule. Toki tagaküljele oli jäänud paar mõnusad ogerikku, millega siis külavanem saab laisemaid järgi utsitada.

Õhtu krooniks oli võitjate külade autasustamine – Peetri küla saavutas Igati Tubli II koha.See uudis oli kui kirss koogi peal.

Sügav tänukummardus Peetri esindusele Ellenile, Ivarile, Margusele, kes tulid kaasa, võtsid osa ja ergutasid.
Sama suur tänukummardus korraldajatele.

Lisan siinkohal veel mõned mõtted.
Küladepäev on erinevate külade rahvaste ühendamiseks üks väga vahva ettevõtmine. Lisaks hea võimalus tundma saada valla erinevaid piirkondi, kuhu ehk niisama minemiseks puudub põhjus. Kombeks on, et igal aastal toimub üritus erinevas külas.

Need ei ole `Külade olümpiamängud`. Soovijad saavad teha sporti ja võistelda. Kes aga soovib lihtsalt pidu, on alati teretulnud, sest saab pidu. Tegevust jätkub kõigile. Mulle meeldib seesugune üritus, sest saab suhelda teiste külade rahvaga, saab kuulda, kuidas nemad on lahendanud omi probleeme (pole midagi uut siin päikese all), kuidas nemad oma küla tegemisi korraldavad. See on suurepärane koht kogemuste omandamiseks ja vahetamiseks. Vabas õhkkonnas on võimalik ka vallaametnikega otse suhelda, ilma eelnevalt kõneaegu kokkuleppimata. Tuleval aastal toimuvad taas Rae valla küladepäevad. Loodan südamest, et Peetri esindus on siis märgatavalt suurem. Kindlalt tean- tulijad kahetsema ei pea.
Kena augustikuu jätku!

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes