Peetri e-keskkondade poolt pakutavate teenuste kirjeldus

Veeb

Peetri veebilehe eelkäijaks võib lugeda kunagise külavanema Ivar Liivamägi poolt loodud Bloggeri keskkonna blogi, mis on tänaseks suletud. Praegune veebileht loodi 2009. aasta suvel Aivar Ilves’e poolt, mille eesmärgiks on pakkuda ühest kohast vajalikku ja huvitavat infot Peetri elanikele. Veebilehel saab tutvuda aleviku ja ümbruskonna viimaste uudistega, sündmuste kalendriga ning vallas toimuvaga. Alamlehtedel leiab infot aleviku, teenuste, arengudokumentide, transpordi ja külaseltsi kohta. Lisaks on võimalik hoida silma peal nii valla- kui riigivõimu tegemistel ning ka ümbruskonna uudistel. Ühte kohta on koondatud info aleviku ja selle ümbruskonna meediakajastuste kohta, samuti veebikajastuste ja -linkide kohta.

Peetri aleviku veebis on võimalik:

  • vabalt kommenteerida uudiseid, kuid veebitoimetajal on õigus ebasündsad kommentaarid kustutada;
  • kuulutada ja reklaamida – loe lähemalt reklaamivõimaluste kohta;
  • tellida kauglugejasse (RSS-lugejasse, nt Google Reader) kodulehe uudiseid, foorumipostitusi või pildialbumeid, et hoida end pidevalt aktuaalse infoga kursis kodulehel käimata;
  • tellida e-posti aadressile kodulehele ilmuvaid uudiseid või foorumipostitusi.

Foorum

Peetri foorum loodi juba enne veebilehe valmimist Reemeti poolt, mis domeeni peetri.ee registreerimisel koliti veebi juurde. Hiljem optimeeriti foorumi struktuuri. Foorum on lugemiseks nähtav kõigile, kuid postitamiseks tuleb foorumi liikmeks registreeruda – see on turvalisuse ja auditeeritavuse põhjusel. Veebitoimetajal on õigus ebasündsad postitused kustutada. Seoses turvaintsidentidega on ajutiselt foorumisse uute kasutajate registreerumine suletud.
Alternatiivina on olemas Facebookis Peetri aleviku suletud grupp . Ostu- ja müügikuulutuste jaoks on loodud  Peetri küla virtuaalne täika/laat salajane grupp (liitumiseks saada soovikiri haldur Marit’ile).

Pildialbum

Peetri pildialbum on samuti lugemiseks kõigile avatud, kuid piltide lisamiseks tuleb kasutajaks registreeruda. Võimalik teha ka piiratuma ligipääsuga albumeid.

Listid

Alevikuvanema infolistiga liitumiseks saada vastavasisuline e-kiri vanem[ät]peetri.ee .

Oma piirkonna või huvigrupi jaoks listi loomiseks võta ühendust webmaster[ät]peetri.ee . Kaalu ka foorumi alateema loomist.

Suhtlusvõrgustikud

Facebookis on loodud Peetri nimeline kommuunileht.
Kinniste vestluste pidamiseks on olemas Facebookis Peetri aleviku suletud grupp .
Ostu- ja müügikuulutuste jaoks on loodud  Peetri küla virtuaalne täika/laat salajane grupp (liitumiseks saada soovikiri haldur Marit’ile).