Peetri küla eestseisuses tekkis mõte liuvälja rajamisest isetegevuslikus korras. Tritsutada võiks ju vanusest sõltumata! Hea uudis on, et Rae tuletõrje ja päästeseltsi abivalmis pritsumehed tuleksid ka väljakut kastma.

Võimalusi on kaks: looduslikule heinamaale või asfaltplatsile. Looduslik väljak eeldab palju lund ja pikka pakaseperioodi kuid me ei tea kas ja palju seda tuleb. Asfaldile rajamiseks on vaja teha hulk eeltööd, kuid kui see tehtud, püsib vesi ka sulaperioodil ja väljak toob rõõmu kevadeni.

Pakun välja kaks suuremat asfaltplatsi ja lisan tugevused/nõrkused(+/-):

Mõigus, Kaabli tänava lõpuosas, Kaabli 25 juures aiaga piiratud ala korvpalliväljaku kõrval:
+ piisavalt suur maa-ala
+ Mõigus suur hulk elanikke – hea võimalus terviseharrastuseks
+ ligipääsetav ka teistele Peetri küla elanikele
– puudub valgustus (olemas postid, kuhu saaks paigaldada, sh relee kustutaks nt kl 22)
– Juhtme 27 inimesed võivad saada lõbusast melust häiritud (paraku eeldada et tervislik elustiil kõigile meeldib, on vist naiivne ja täiesti kõrvalist kohta hetkel ei tea, lisaks oleks väiksematele ebaturvaline ja vandalismioht)

Kuldala elurajooni korvpalliväljak, Kuldala tee 5 maja taga, Kuldala pargis:
+ valgustus kl 22-ni
+ suure hulga elanike jaoks vahetus läheduses
+ siinsetele lastele turvaline keskkond
– plats on väiksem kui Mõigus ja suure huvilise hulga korral keeruline turvaliselt mahtuda
– Kuldala 5,7 elanikud võivad olla häiritud

Head Peetri küla elanikud! Palun avaldage oma arvamust kommentaarina: kas oleksite väljaku kasutaja, mida arvate kohtadest, kas lööksite kaasa ehitamisel või saate aidata materjaliga? (kontakti võib saata külavanema meilile)

Vaja oleks prusse (ca 5*10cm, kogupikkuses ca 50-60m), kummilinti (nt transportöörilint). ja kruvisid-tüübleid ning mõnda tubli meest. Võimalusel kilet. Prussidest/kummist teeme väljakule äärise, et vesi püsima jääks.

Täiendatud 9.jaan 2009: Talvekülm ja Salu tee suurvesi korraldasid meile Salu tee ääres olevasse vundamendisüvendisse väga uhke loodusliku liuvälja (vt Kaia uudist 4.jaanuarist), kuid siia on sobilik lisada kokkuvõte küsitlusest, mis oli siin üleval detsembris 2008a.
Vastajate soovile justkui vastutulles tekkis liuväli üsna oodatud koha lähedale:) Küsimus oli: “Talvine liuväli Peetri külas võiks olla…”
a) Mõigu spordiväljakul – 6 häält (25%);
b) Kuldala pargi korvpalliväljakul 14 häält (58%)
ebamäärasele vastusevariandile c)kusagil mujal:) anti 4 häält (16%). Selle variandi eesmärgiks oli anda võimalus kui ülalpakutud kohad kohe üldse ei sobi. Rõõm on tõdeda, et negatiivselt meelestatuid ei olnud, variant d)”olemata” hääli ei saanud. Kokku oli vastajaid 24. Tänan kõiki vastajaid… ning ilmataati:)

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes