Mis on O.T.T. ?

O.T.T on loodud Prantsuse AMAP liikumise eeskujul. Seal on süsteemi rakendatud juba üheksa aastat ja see on aidanud paljudel taludel/tootjatel jalule saada. Rahulolevad on ka tarbijad, kelle mõtteviis on süüa suure ökoloogilise jalajäljeta elavat toitu oma lähipiirkonnast.

O.T.T missiooniks on aidata talunikke ja väiketootjaid ka juriidilistes küsimustes seoses igasuguste müügi- ja tegevuslubade ning ametiasutuste poolt kontrollitavate normide täitmises.

O.T.T loodab olla õlitilgaks seaduseloomemasinas seal, kus esinevad  kõrvalekalded tervest mõistusest.

Kuidas O.T.T. toimib?

On hulk tarbijaid, kes ostavad oma elementaarse toidukauba (juurikad, piima, mee, munad, liha ja muu) talutooteid  tootjate käest ühe kindla ajaperioodi (aasta, pool aastat, kolm kuud) vältel. On hulk tootjaid, kes soovivad, et neil oleks püsivad tellijad.

Iganädalaselt toimuvad  tootjate ja tarbijate kohtumised. Tarbijad saavad oma nädalase portsu erinevaid toidukaupu korraga kätte. Tarbija tasub oma toiduarved otse tootjale kauba kättesaamisel.

Tootjate ja tarbijate vahelisi tellimusi aitavad toimetada vabatahtlikud O.T.T koordinaatorid. Igale vabatahtlikule on jõukohane olla ühe-kahe tootja tellimuste koordinaator. Tootja tasub koordinaatorile nähtud vaeva eest oma toodetega.

Prantsusmaa kogemusel on iga sellist ringi alustatud 3-4 tootja ja 10-20 tarbijaga, edasi kasvab tarbijate hulk ja tootjaid tuleb juurde. Viimaks kujuneb sellest tootjale arvestatav sissetulek.

Seotud lingid:

Seotud artiklid: