Käimas on taaskord üle nelja aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimised ehk saabuva pühapäeva (20.10.2013) õhtul enne kl 20.00 on viimane hetk, mil kohaliku elu tuleviku otsustusõigus on rahva käes ja seda juhust ei saa kindlasti maha magada. Et selles valimistrallist kiiresti aru saada ning õigel ajal õige otsus langetada, siis lühike ülevaade vajalikust infost ja Peetri piirkonna (Peetri, Assaku, Järveküla, Rae, Uuesalu) kandidaatidest.Hääleõigust omavad vähemalt 18–aastased Eesti ja Euroopa Liidu kodanikud ning teiste riikide kodanikud ja kodakondsuseta isikud, kes elavad alaliselt Eestis. Hääletada ei saa teovõimetuse või vanglakaristuse kandmise korral. Valija peab olema kantud 20. septembri seisuga valijate nimekirja registrijärgse elukohaga selles omavalitsuses, kus hääletatakse.

Elukohajärgses jaoskonnas saab eelhääletada 14.–16. oktoobrini. Igas vallas või linnas on sel perioodil avatud ka vähemalt üks valimisjaoskond, kus saab hääletada väljaspool elukohta. Rae vallas on selleks valimisjaoskond nr 2 (Aruküla tee 9, Jüri alevik).

Valimispäeval saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas. Peetri piirkonna (Peetri alevik, Assaku alevik, Järveküla, Rae, Uuesalu) ja Lehmja rahvale on paberil hääletamiseks valimisjaoskond nr 1, mis asub Peetri koolis (Pargi tee 6, Peetri alevik). Ülevaade kõigist Rae valla valimisjaoskondadest koos kontaktandmetega.

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik taotleda hääletamist ka kodus. Kodus hääletamise taotlust  saab esitada nii kirjaliku avalduse kui ka telefoni teel. Telefoni teel saab hääletamiskasti koju tellida ainult valimispäeval kella 9-st kuni kella 14-ni.

Hääletada saab ka elektrooniliselt, sõltumata valija asukohast. Elektrooniline hääletamine algab 10. oktoobril kell 9 ja lõpeb 16. oktoobril kell 18. Elektrooniliselt saab hääletada üksnes ID-kaardi või mobiili-ID ja interneti ühendusega arvuti olemasolul. E-häält on võimalik muuta, hääletades eelhääletamise ajal uuesti elektrooniliselt või minnes eelhääletamise ajal valimisjaoskonda sedeliga hääletama. Kui elektrooniliselt hääletanu muudab oma häält valimisjaoskonnas, siis läheb arvesse seal antud paberhääl.

Loe lähemalt Vabariigi Valimiskomisjoni (VVK) kodulehelt.

Kandidaadid Peetri piirkonnas (Peetri, Assaku, Järveküla, Rae, Uuesalu) on toodud allpool. Klõpsates erakonna nimel avaneb erakonna info Rae valla valimisprogrammi ja kandidaatide kohta.

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit :
104 MARGUS LAULA (Peetri)
109 RAUL RANNASTE (Peetri)
111 TRIIN KANGUR (Peetri)
117 NELE NOORKIKAS (Järveküla)
121 KRISTJAN SUUREKIVI (Assaku)
122 VERONIKA ISBERG (Uuesalu)
124 HELLE KULBAS (Peetri/Mõigu)
129 VIGO KUMARI (Peetri)

Sotsiaaldemokraatlik Erakond:
137 JAAN URVET (Uuesalu)
139 IGOR MOZESSOV (Rae)
142 LISANDRA TALVING (Peetri)
146 IRINA KLEIN (Peetri)
147 PEETER LIINSOO (Rae)
149 PRIIT PÄSTLANE (Järveküla)
150 KRISTI REBANE (Peetri)
160 MARGUS ABEL (Peetri)
164 EINAR KINK (Rae)
166 VELOR VIITAK (Patika ja Peetri)
167 KAIDO SUUREKIVI (Assaku)

Eesti Keskerakond:
169 INDREK UUEMAA (Peetri)
172 AIVAR MARJAPUU (Peetri)
176 ALEKSANDER VELLO (Järveküla)
178 ÜLAR TEPPO (Peetri/Mõigu)
180 MARGUS VELLO (Järveküla)

Eesti Reformierakond:
182 GERLI NURMS (Peetri)
189 HELEN KÜBAR (Peetri)
192 RELIKA VODJA (Peetri)
193 AIVO HOMMIK (Peetri)
194 SIRJE KÖÖP (Järveküla/Peetri)
201 SVEN RATASSEPP (Peetri)
204 TANEL TAMMELA (Rae)
208 KAAREL KAIS (Peetri)
209 HARRI AMBUR (Peetri/Mõigu)
212 AARNE KÜTT (Jüri/Peetri)
213 HELDUR KALVI (Rae/Peetri)
214 OTT SARAPUU (Peetri/Rae)
215 RAIVO JUGA (Peetri)
220 TÕNIS KÕIV (Peetri/Mõigu)

Üksikkandidaat:
222 JÜRI KIVIT (Peetri)

Kõik Rae valla kandidaadid leiab VVK kodulehelt.

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes