Kolm hilist varguslugu mis seltsini jõudnud, on sarnase käekirjaga.

Palun, suurendage oma tähelepanelikkust, teretage vastutulijaid (te üllatute kui sageli tervitatakse teid ka vastu:) ning olge tähelepanelikumad nende suhtes kes reageerivad mittekohaselt. Just elanike tähelepanelikkus aitaks vargaid tabada ja peletada, nagu on see meil varemgi õnnestunud. Nii tagate, et te ise varguse ohvriks ei sattu. Ühiselt tegutsedes saame näidata et Peetrisse ei ole mõtet halbade kavatsustega tulla, vahelejäämine garanteeritud. Peetri hoiab kokku!

Juhtumid: 01.08.2010 umbes  kella 20 ja 24 vahel varastati Peetri küla Suurekivi teel, õue pealt oranzi värvi murutrimmer Husqvarna. Omanik oli samal ajal ise kodus. Omaniku soovitus:  Hoidke omavara luku taga ja ärge jätke hetkekski järelvalveta.

Viimase soovituse sõnasõnalist tähtsust ilmestab varasem varguslugu:

26.07.2010 varastati päeval Peetri teelt valge noorteratas Fuji. Õues ja toas liikusid pidevalt mitu täiskasvanut ja last. Naabruses nähti hiljem sama rattaga 16-18 aastaseid noormehi, kelle jaoks tundus ratas küll väike kuid siis ei osatud vargust kahtlustada.

30.07.2010 varastati Aruheina teel autol kojamehed.

Kõiki neid vargusi iseloomustab tekkinud võimaluste kiire ja riskeeriv kasutamine. Varastatu valik viitab noortele varastele. Väärtusliku vara aeda jätmine paraku suurendab huvi uuteks kaardistavateks külastusteks Peetris.

11.07.2010 sissemurdmiskatsed Aruheina tee panipaikadesse. Elanike sekkumine hoidis suurema kahju ära, kahjuks politsei liini automaatvastaja (!!!) rikkus võimaluse operatiivseks tabamiseks. Panipaikadest valiti neid mis ühe lukuga.

Soovitame läbi lugeda Naabrivalve nõuanded mis vähendavad riske oluliselt. Kasu toovad need ainult siis kui neid ka rakendada!

Teretamine paneb kahtlase isiku ebamugavalt tundma sest teda on märgatud, mis talle ootamatu. Pilk võib olla ebalev, siht ebakindel.  Suure tõenäosusega ütleb Su sisetunne kui tegemist on kahtlase käitumisega inimesega.

Kahtlaste isikute puhul palun fikseerida grupi suurus, võimalik vanus ja iseloomulikud tundemärgid (sageli piisab ka kui teada mõni iseloomulik riietusdetail, värv, jalatsid, firmamärk vms). Võimalusel pildistada. Auto puhul number, värv ja mark.

Oma tähelepanekutest palun teata e-postile:  info ät peetri.ee või oma naabrivalve sektori vanemale. Varguse nägemise korral kutsu kohe politsei tel 110 (ja ole ärevushoogu taltsutades valmis järgima automaatvastaja juhiseid).

PS. Pärast viimast kogemust on paslik kutsuda oma rahvasaadik valijaga kohtuma et uurida mida tema sellise ebanormaalse olukorra lahendamiseks teha kavatseb.

Jaga ja naudi:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Live
 • Netvibes